• BÁBKOVÉ DIVADLO V KOŠICIACH

•

Žiaci 1. a 2. ročníka dňa 14.06.2022 navštívili Bábkové divadlo v Košiciach. Páčilo sa im
              spracovanie rozprávky O psíčkovi a mačičke, zaujalo prostredie, svetlá, ktoré sú len v divadle.
              V meste potom spoznali niektoré historické, kultúrne pamiatky. Zmrzlina aj drobná hračka ich veľmi
              potešila.

Hajdučková

• ŠKOLA V PRÍRODE

• Nezabudnuteľné zážitky v Tatrách

Od 30.05. do 03.06.2022 sme sa so žiakmi  3. - 4. ročníka zo ZŠ s MŠ Koškovce zúčastnili školy v prírode v Tatranskej Lesnej vo Vysokých Tatrách.

Týždeň, ktorý sme strávili v penzióne Lesná ubehol ako voda. Nádherné počasie a bohatý program, ktorý sme absolvovali, bol poprepletaný množstvom nezabudnuteľných zážitkov. Hneď v prvý deň sme absolvovali obhliadku Ľubovnianskeho hradu, ktorý patrí medzi významné historické pamiatky na Slovensku. Poobede sme ešte navštívili v Dolnom Smokovci Dinopark, kde sme objavili tajomný svet dinosaurov. Ďalší deň sme sa vyviezli lanovkami na Skalnaté pleso, ktoré urobili na deti veľký dojem. Potom sa mohli deti vyšantiť v galérii Dobrá hračka, ktorá im ponúkla 12 stanovíšť s rôznymi povolaniami. Nasledujúci deň, ktorý bol aj Medzinárodný deň detí, bol pre ne obrovským zážitkom. Najprv to bolo šantenie v bazéne v hoteli Sorea Urán a potom mohli ešte obdivovať nádhernú prírodu Tatier v okolí Štrbského plesa. Tento deň sme zavŕšili akciou grilpárty, kde sme si mohli aj zaspievať a zatancovať, ale aj hľadať poklad. Predposledný deň sme sa pozemnou lanovkou vyviezli na Hrebienok a potom absolvovali nádhernú túru ku Studenovodským vodopádom a poobede aj múzeum TANAPu. V závere dňa nasledovalo slávnostné vyhodnotenie pobytu a pyžamova párty.

Počas školy v prírode sme nezabúdali aj na vyučovanie. Deti si každý večer vypĺňali denníky, do ktorých si vzorne zapisovali a zakresľovali svoje zážitky počas dňa.

Po nádhernom týždni strávenom v škole v prírode v Tatrách sme sa vracali s deťmi šťastní, s úsmevom a obohatení o množstvo nezabudnuteľných zážitkov, ktoré sme ešte rozšírili o zážitky z Belianskej jaskyne.
              Mgr. Anna Stirčáková

• MDD V MŠ

• Tradične, ako každý rok 1.6.2022 je najkrajší sviatok všetkých detí. 😊 My sme ho v materskej škole oslávili rôznymi hrami, športovými súťažami, ale aj výbornou opekačkou. Počasie nám vydržalo a vonku na školskom dvore sme si mohli vychutnať náš veľký deň. 😊 Tancovalo sa, spievalo a každý si zaslúžil diplom, sladkú odmenu a darček.

Mgr. Katarína Šimečková

• DARČEK PRE MAMIČKY BABIČKY

• V rámci výchovno-vzdelávacej činnosti sme boli navštíviť Denný stacionár v Koškovciach, aby sme potešili babičky na Deň matiek srdiečkom. Babičkám sa darček veľmi páčil a nechýbala ani básnička a pesnička. Ako poďakovanie sme dostali sladkú odmenu.

Mgr. Katarína Šimečková

• ROZPRÁVKOVÝ DEŇ DETÍ V ZŠ

• Dňa 1.6 sa naša škola premenila na čarovnú krajinu plnú rozprávok a rozprávkových bytostí. P. riaditeľka, ako čarodejnica, privítala žiakov školy v tejto záhadnej ríši a popriala "Z pekla šťastie" na potulkách samotnými rozprávkami.

Skupinky žiakov jednotlivých tried vstupovali do sveta rozprávok. Na stanoviskách sa stretli s Popoluškou, Snehulienkou s trpaslíkmi, v ďalších komnatách na nich čakali Šípková Ruženka, Kocúr v čižmách a iné rozprávkové bytosti. Prišlo aj Vajce pozvať všetkých na vandrovku, na ktorej plnili množstvo zaujímavých úloh, ktoré im pripravili šikovné pani učiteľky - Pohlová a Kuľhová.

Žiaci strávili krásne rozprávkové dopoludnie s množstvom zážitkov pri putovaní Z rozprávky do rozprávky.

Na záver bolo vyhodnotenie. Všetci žiaci sa stali majstrami remesla rozprávok a odniesli si sladkú odmenu v podobe keksíka a džúsu. Ďakujeme rodičovskému združeniu za milé prekvapenie.

Mgr. Tatiana Slivková