• AJ ,,RÓMOVIA RECITUJÚ“

• Súťaž ,,Rómovia recitujú“ vychádza z myšlienky, že Rómovia nie sú len dobrí tanečníci
              a hudobníci, ale vynikajú aj v intelektuálnych činnostiach, napríklad aj v recitovaní. O tom sme sa  presvedčili  18. 3. 2024 v Košiciach . Práve v tento deň sa tam konal
              ôsmy ročník recitačnej súťaže s názvom - ,,Rómovia recitujú. Zúčastnil sa ho aj žiak našej školy  Branislav Džudža. Recitoval báseň Daniely Hivešovej-Šilanovej Cigánske pohľady a v tomto krajskom kole obsadil pekné 3. miesto. Braňovi blahoželajú  jeho spolužiaci zo 7.A triedy a pyšní sú na neho všetci učitelia.

• MAREC MESIAC KNIHY - Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY V MŠ

• Máme tu marec – mesiac knihy. Pri tejto príležitosti sme pre detičky pripravili množstvo aktivít. Našim  cieľom bolo vzbudiť u nich záujem o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu detských kníh, leporel, encyklopédii, časopisov a hlavne ako zaobchádzať s knihami. Deti počas celého týždňa prezerali knihy, počúvali, pozerali rozprávky, čítali maľované čítanie, naučili sa básničky, zakresľovali omaľovanky, vyrábali knihy Červená Čiapočka, Snehulienka, O sliepočke, Tri prasiatka. Navstivili sme obecnú knižnicu. Deti mali veľmi veľa zážitkov z celého rozprávkového týždňa.

• HLÁSKOVANIE V ANGLICKOM JAZYKU

• Ovládať  „spelling“ je nevyhnutnou súčasťou komunikácie v anglicky hovoriacich krajinách. Hláskovanie anglických slov dbá na správne vyslovenú hlásku a na rýchlosť.

Dňa 11.03.2024 sa aj v našej škole uskutočnila súťaž v hláskovaní – "Spelling Competition"

Zapojili sa do nej žiaci 3., 4. a 5. ročníka.  Najskôr si zopakovali vedomosti pri  didaktických hrách. Neskôr si žiaci porovnávali svoje schopnosti v tom, kto najrýchlejšie a bezchybne vyhláskuje určitý počet slov.

Titul „Majster v hláskovaní“ získala v tejto súťaži Laura Horvátová, žiačka 4. ročníka. Z tretiakov bola najrýchlejšia Olívia Murníková a najrýchlejšia piatačka Tamara Matová.

Blahoželáme výhercom. Chválime všetkých, ktorí našli odvahu sa do súťaže zapojiť.

• ČITATEĽSKÝ ORIEŠOK

• Súťaž, ktorá rozvíja u žiakov čítanie s porozumením, vnímanie medzipredmetových vzťahov, logické myslenie, fantáziu, predstavivosť. Túto aktivizujúcu vyučovaciu metódu využili žiaci 1. – 4. ročníka.  Na vyučovaní alebo individuálne čítali dva texty, vyriešili úlohy súvisiace s danými textami. Neskôr tieto dva príbehy vlastnou fantáziou a predstavivosťou spojili do jedného a nakreslili jednu ilustráciu týchto dvoch udalostí.  Veríme, že porota kladne ohodnotí a vyberie medzi postupujúce aj výkresy našich žiakov. Držte nám palce.

• PRESPÁVAČKA

• Žiaci 1. – 4. ročníka ZŠ v Koškovciach v piatok 9.2.2024 poobede zostali v škole, aby spoznali zvyky a tradície fašiangov tak, ako ich prežívali naši predkovia.

Po krátkych informáciách o fašiangoch si žiaci obliekli fašiangové masky a s vyučujúcimi išli koledovať po obci. Obyvatelia ich štedro odmenili. Ponúkli nás tradičnými domácimi chutnými fánkami a šiškami, na cestu nám darovali ovocie a sladké pochúťky. Ďakujeme!

Po zotmení sa žiaci na karnevale zabávali, hrali, tancovali, súťažili a jedli darované pochúťky. Niektorí museli po karnevale odísť, no mnohí zostali v škole a zabavili sa ešte hrami či vlastnou tvorbou. Žiaci ráno v sprievode rodičov odchádzali spokojní domov.