• Rodičovské združenie

• Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Koškovce je občianske združenie, ktoré združuje rodičov žiakov študujúcich v našej škole. Hlavným cieľom občianského združenia je pomoc škole, najmä formou výberu 2% z daní. Rodičovské združenie je úzko prepojené s Radou rodičov, ktorá plní zároveň rozhodovaciu funkciu, ako nakladať so získanými prostriedkami. Účel využitia prostriedkov je vždy konzultovaný so školou. Vyzbierané prostriedky slúžia na ceny a cestovné pre žiakov, ktorí reprezentujú školu na rôznych súťažiach a olympiádach, na ceny pre Medzinárodný deň detí a ceny pri oceňovaní najlepších žiakov na konci školského roka. Rodičovské združenie hradí aj polovicu poplatku za celoslovenské testovanie KOMPARO. V spolupráci s rodičovským združením sa organizuje aj zber papiera, ktorého finančný výťažok je rozdelený jednotlivým triedam a použitý napríklad aj na koncoročné výlety.