• Novinky

     • Volejbalový turnaj učiteľov v Poľsku
      • Volejbalový turnaj učiteľov v Poľsku

      • Druhý volejbalový turnaj za dva dni absolvovali učitelia ZŠ s MŠ Koškovce 14.04.2018. Tentokrát sa zúčastnili turnaja v Poľsku, v Bliznom, kde sa stretli aj so svojimi kolegami z partnerských škôl. Nakoniec obsadili druhé miesto, keď vo finále podľahli domácemu družstvu až v tajbrejku 30:28.

     • Volejbalový turnaj učiteľov
      • Volejbalový turnaj učiteľov

      • Učitelia zo škôl v Koškovciach, Topoľovke a Kamenici nad Cirochou sa pravidelne stretávajú na volejbalových turnajoch. Tentokrát sa turnaj uskutočnil 13.04.2018 v Topoľovke. Všetky zápasy sa odohrali v priateľskej, športovej a hlavne pohodovej atmosfére. Učitelia z Koškoviec oba svoje zápasy vyhrali a stali sa víťazmi turnaja, no to dnes naozaj dôležité nebolo. Všetci účastníci turnaja ukázali, že šport im nie je cudzí. Vedú k tomu i svojich žiakov, ktorí sú úspešní v rôznych športových súťažiach.

     • Okresné kolo v basketbale žiakov
      • Okresné kolo v basketbale žiakov

      • Žiaci ZŠ s MŠ Koškovce sa po hádzanej stali 11.04.2018 víťazmi aj okresného kola v basketbale. Postupne porazili ZŠ s MŠ Kamenica nad Cirochou, ZŠ Dargovských hrdinov i ZŠ J. Švermu Humenné. Blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.

     • Víťazky okresných majstrovstiev v hádzanej
      • Víťazky okresných majstrovstiev v hádzanej

      • Úspešne si 06.04.2018 počínali žiačky ZŠ s MŠ Koškovce v okresnom kole v hádzanej. Rovnako ako včera chlapci, aj dievčatá dnes nenašli premožiteľky. Tri zaslúžené víťazstvá dnes v Humennom znamenali zisk víťazného pohára a právo reprezentovať okres Humenné v krajskom kole. Dievčatá blahoželáme!

     • Víťazi okresných majstrovstiev v hádzanej
      • Víťazi okresných majstrovstiev v hádzanej

      • Štyri víťazstvá vybojovali 05.04.2018 žiaci ZŠ s MŠ Koškovce vo finálovej skupine okresných majstrovstiev v hádzanej. Nenašli premožiteľa ani v jednom zápase a zaslúžene obhájili minuloročné i predminuloročné prvenstvo. Postúpili tak na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Levoči. Konečné poradie: 1. miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 2. miesto ZŠ s MŠ Kamenica nad Cirochou, 3. miesto ZŠ s MŠ Ohradzany, 4. miesto ZŠ J. Švermu Humenné a 5. miesto ZŠ Laborecká Humenné. Chlapci blahoželáme!

     • Žabie taxi
      • Žabie taxi

      • Je milou, zmysluplnou a užitočnou tradíciou medzi našimi žiakmi – záchrana žiab počas migrácie v období ich rozmnožovania. Tieto obojživelníky sú počas migrácie ohrozované cestnou premávkou a tak je pre ne naklásť vajíčka veľký problém. Naši žiaci sa už niekoľko rokov zúčastňujú akcie, ktorú verejnosť pozná pod názvom „ŽABIE TAXI“. V lokalite Brestovských rybníkov sa vo štvrtok 5. apríla pod dohľadom Ing. Anny Mackovej žiaci ZŠ s MŠ Koškovce spolu s učiteľkami opäť zúčastnili tejto populárnej akcie. Ing. Macková a jej spolupracovníci z CHKO Východné Karpaty zabezpečili inštalovanie fólií, ktoré bránia žabám prejsť cez cestu. Žiaci zbierali žabky do vedier a následne ich vypúšťali do rybníkov. Pred samotným zberom boli žiaci informovaní o vývinovom cykle obojživelníkov, rozdieloch medzi samcom a samičkou a ich význame v prírode. Všetci si nazbierané žabky počítali a v závere sa tešili krásnemu číslu – takmer 3 000 zachránených obojživelníkov. Pri odchode domov všetkých hrial na duši dobrý pocit, že sme opäť prispeli k záchrane týchto živých tvorov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou našej fauny.

       MVDr. Jana Kakutová

     • Randevú s knihou
      • Randevú s knihou

      • „Dni sa míňali a z malého levíčaťa vyrástol mladý lev.“ Takto sa prihovoril z čitateľského kresla v ZŠ s MŠ v Koškovciach 23.03.2018 jej riaditeľ RNDr. František Bočkay.

       Spoločne s MVDr. Kakutovou, Mgr. Pohlovou sa pripojili k čitateľskej akcii Randevú s knihou organizovanej známou trojicou (Bobaľová, Firková, Partiková).

       Čítanie kníh je totiž téma, o ktorej sa „hojne“ hovorí. Od učiteľov sa očakáva, aby pristupovali k rozvíjaniu čitateľských schopností žiakov, boli nápomocní procesu, aby žiakov naučili dobre čítať a sami disponovali čitateľskými schopnosťami.

       Nechceli sme sústavne iba počúvať názory: Žiaci čítajú málo alebo vôbec; skupina najslabších čitateľov sa zväčšuje; zrelých čitateľov ubúda; nepoznajú svet fantázie; siahajú radšej po filme ako po knihe; nestrácajú sa na dlhé hodiny v knižniciach; majú voči knihám odpor.

       Priklonili sme sa preto k rozhodnutiu, že v rámci nášho čitateľského podujatia bude prvoradé čitateľské zapojenie mysle, rozumových pochodov a vloženie sa do príbehu, a to aj pomocou aktivizačných metód C-T-A či Posledné slovo mám ja.

       Zapojili sme žiakov VI.A nielen do akcie, ale zapojili sme ich „do príbehu“. Ich záverečnou rekonštrukciou príbehu a zosumarizovaním všetkých postáv a udalostí sme ostali naplnené úžasom.​​​​​​​

       A aké bolo záverečné zhodnotenie akcie z „rúk odborníkov VI.A?“ Žiak sa stane čitateľom, ak mu v detstve čítali rodičia a stále si ešte pre seba čítajú; ak sú v partii, kde sa číta; ak majú dovolené vybrať si sami knihu podľa vlastného záujmu, čím sú motivovanejší k čítaniu; ak ich učiteľ „nechá“ hovoriť... Zaujímavé zhodnotenie, však?

       Ako organizátorky tohto ,,Randevú s knihou“ sme šťastné, že očakávaný prínos akcie: Veriť! bol uskutočnený. A prečo veriť? Pretože každý učiteľ zdieľa neochvejnú vieru v dôležitosť čítania, chce pomôcť žiakom, aby sa stali čitateľmi. A samozrejme preto, lebo vie že je to dôležitá práca, ktorá zmení životy našich žiakov.

       Jana Partiková

     • Krajské kolo Dejepisnej olympiády
      • Krajské kolo Dejepisnej olympiády

      •  

       Dňa 22.3.2018 sa v Prešove uskutočnilo krajské kolo dejepisnej olympiády. Žiaci našej školy už tradične nechýbajú na krajskom kole, a aj v tomto školskom roku nás reprezentoval žiak 7.B triedy Tomáš Hrin, ktorý sa prebojoval  z druhého miesta  okresného kola.

       Na „kraj“ sa spolu s pani učiteľkou Kuľhovou dôsledne pripravil. Musel zvládnuť neľahké témy -  dejepisné učivo 7. ročníka, regionálne dejiny stredovekého Humenného a dejiny Starovekého Grécka.

       Tomáš nás reprezentoval excelentne. V konkurencii 26 žiakov z celého kraja obsadil 2. miesto, čím nadviazal na úspechy našich žiakov na olympiádach z minulých rokov a dokázal, že naším mladým nadšencom pre dejiny sa darí.

       Gratulujeme a prajeme veľa ďalších historických aj osobných úspechov!

     • Biblická súťaž v Humennom
      • Biblická súťaž v Humennom

      • Katarína Mrízová, Bianka Demjanová a Natália Tomčíková – žiačky 2.A triedy sa 22. marca 2018 zúčastnili na protopresbyterskom kole Biblickej súťaže v Humennom. Na tejto súťaži museli zvládnuť okrem základných vedomostí z hodín náboženstva aj náročnejšie úlohy, na ktoré sa pripravovali čítaním Svätého písma. Po vyrovnanom súťažení skončili na peknom 2. mieste. K prvenstvu im chýbal iba maličký krôčik. Poďakovanie patrí nielen dievčatám za ich usilovnosť, ale aj rodičom, ktorí im pomáhali s prípravou.

       Mgr. Alena Voroňáková

     • Okresné kolo v basketbale žiačok
      • Okresné kolo v basketbale žiačok

      • Dňa 22.3.2018 sa v mestskej športovej hale v Humennom konali majstrovstvá okresu v basketbale žiačok základných škôl. Do finále sa prebojovali ZŠ Hrnčiarska, ZŠ Kamenica n/Cirochou, ZŠ Košarovce a ZŠ s MŠ Koškovce. Naše dievčatá nenašli premožiteľky ani v jednom zápase a zaslúžene postúpili na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Poprade. Konečne poradie. 1. miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 2. miesto ZŠ Košarovce, 3. miesto ZŠ s MŠ Kamenica n /Cirochou, 4. miesto ZŠ Hrnčiarska. Blahoželáme a prajeme veľa šťastia na krajskom kole.

       Mená hráčok z ľava: B. Bakošová, N. Danková, L. Balicová, L. Bezegová, A. Meždejová, M. Kačmárová, B. Horvátová, E. Gubacká, D. Jenčíková, Mgr. Martin Laco, H. Kuľhová a V.  Jesenková.

     • Škola, ktorá to s kvalitou vzdelávania myslí vážne
      • Škola, ktorá to s kvalitou vzdelávania myslí vážne

      • Naši žiaci 8. a 9. ročníka sa 16. novembra 2017 zapojili do celoslovenského testovania Komparo. Testovania 8. ročníka sa zúčastnilo 9 244 žiakov z 392 škôl. Testovania 9. ročníka sa zúčastnilo 17 043 žiakov zo 668 škôl.

       Žiaci boli testovaní z matematiky, slovenského jazyka a literatúry, spoločenskovedných predmetov, prírodovedných predmetov a všeobecných študijných predpokladov. Pri posudzovaní výsledkov je dôležité všímať si percentil = percento zúčastnených škôl, ktoré dosiahli horší výsledok ako daná škola. Testovanie Komparo je dobrovoľné a naša pravidelná účasť v ňom znamená, že nám skutočne záleží na kvalite vzdelávania. Výrazne nás v tom podporujú aj rodičia, ktorí na testovanie finančne prispievajú z rozpočtu Spoločenstva rodičov.

       A na záver ešte jeden fakt, ktorý nás veľmi teší – výsledkami našich žiakov 8. ročníka v matematike a v geografii sa naša škola zaradila medzi 25% najúspešnejších škôl.

        

     • Medzinárodný deň žien
      • Medzinárodný deň žien

      • Keď Boh stvoril ženu bol už šiesty deň, neskoro v noci. Prišiel k nemu anjel a spýtal sa ho: „Pane prečo tráviš nad tým toľko času?“ .......... A pán mu odpovedal: „Videl si všetky požiadavky a potreby, ktoré som musel splniť aby som ju vytvoril?“ „Musí sa dať umývať, ale nesmie byť z plastu, musí mať viac ako 200 pohyblivých častí, z ktorých všetky musia byť nahraditeľné a musí fungovať na rôzne druhy jedál. Musí byť schopná postarať sa o viac detí v rovnakom čase, poskytnúť objatie, ktoré dokáže vyliečiť všetko od modriny až po zlomené srdce a musí to dokázať iba svojimi dvomi rukami.“

       Anjel bol ohromený! „Iba dvoma rukami?..nemožné! A to je štandardný model? To je príliš veľa roboty na jeden deň, počkaj do zajtra.“ „Nechcem“ odpovedal pán. „už som veľmi blízko k dokončeniu tohto tvora. Bude totiž môjmu srdcu najbližší. Sama sa vylieči keď bude trpieť a bude môcť pracovať 18 hodín denne.“

       Anjel podišiel bližšie, aby sa dotkol ženy. „Ale Pane spravil si ju príliš jemnou.“ „Ona je jemná,“ odpovedal Pán. „ale rovnako som ju spravil aj silnou, ani si nevieš predstaviť koľko toho znesie a koľko toho prekoná“ „Môže myslieť?“ opýta sa anjel. Pán mu odpovedal: „Nielenže môže myslieť, ale môže tiež uvažovať a realizovať svoje predstavy.

       Anjel sa dotkol ženskej tváre. „Pane zdá sa, že ten tvor je slabo utesnený, dal si na ňu príliš veľa bremena.“ „Ona nie je deravá, to sú slzy“ opravil Pán anjela. „A načo sú?“ spýtal sa anjel. A Pán odpovedal: „Slzy sú vyjadrením jej smútku, jej obáv, lásky, osamelosti, utrpenia, ale aj šťastia a hrdosti.“ Toto spravilo na anjela ohromný dojem: „Pane ty si génius. Myslel si úplne na všetko. Žena je úžasná!

       A ona je skutočne úžasná. Žena má silu, ktorou dokáže ohromiť muža. Dokáže riešiť problémy a tiež niesť ťažké bremená. Prináša šťastie, lásku a myšlienky. Usmieva sa keď sa cíti dobre aj zle. Spieva, keď je jej do plaču, plače keď je šťastná a smeje sa keď je vystrašená. Bojuje za to čo verí. Postaví sa nespravodlivosti. Nepovie NIE na otázku, keď môže poskytnúť aj lepšiu odpoveď. Nepovie NIE, ak vie o ľahšej možnosti. Obetuje sa pre šťastie svojej rodiny. Zoberie svojho priateľa k doktorovi, ak sa obáva o jeho zdravie. Jej láska je neobmedzená. Plače keď jej deti víťazia. Je šťastná keď sa jej priateľom darí. Má radosť, keď sa dozvie o svadbe alebo narodení dieťaťa. Jej srdce je zlomené keď je niekto z blízkych alebo priateľov zomrie. Vždy však nájde silu vyrovnať sa s tým a žiť ďalej. Iba ona vie, že bozk a objatie môže vyliečiť zlomené srdce. Je na nej iba jedna zlá vec: Zabúda akú veľkú má hodnotu a ako veľa pre ostatných znamená.“

     • Motýlie krídlo hodvábu
      • Motýlie krídlo hodvábu

      • Vnímanie seba samého; nachádzanie priateľov, zlepšovanie vzťahov, prekonávanie bariér medzi generáciami a priaznivé podmienky na dobré cítenie sa, to všetko sme zažili pri opätovnom kreatívnom tvorení.

       Najmladší účastník mal 11 rokov, najstaršia babička bola v úžasnom veku 93 rokov. Vonku bol síce chladný februárový deň, ale vo vnútri nás niečo hrialo.

       Teplo vyžarovalo, nie tradične z topenia v Dennom stacionári v Koškovciach, ale zo sŕdc zúčastnených ľudí. Deti zo ZŠ s MŠ Koškovce, ŠZŠ v Humennom zohrieval aj ovocný čaj, seniorov voňavá káva. Horúce boli i štetce na jemnom hodvábe, farby nestíhali schnúť na tričkách pod dozorom lektoriek p. Blažníkovej, Berezňakovej a Karľovej - OZ Gaštanový koník, Snina. Maľovať na hodváb je ako prilievať k dúhe farbu za farbou a rozdávať jej harmóniu svetu navôkol. Rozžiariť každý odtieň, rozihrať jemnosť, hodnotu či sýtosť.

       Bol to opäť neodolateľný zážitok, za ktorý patrí poďakovanie firme MY HOME - Snina, pracovníčkam Denného stacionára v Koškovciach, starostovi obce Ing. V. Babičovi, riaditeľovi školy RNDr. F. Bočkayovi, p. M. Karľovi, Mgr. S. Kuľhovej a žiakom i ľudom dobrého srdca, ktorí nám pomohli vytvoriť úžasnú atmosféru.

       Jana Partiková,

       školský špeciálny pedagóg

     • Ďalší volejbalový turnaj učiteľov
      • Ďalší volejbalový turnaj učiteľov

      • V poľskom Besku sa 17.02.2018 uskutočnil ďalší volejbalový turnaj učiteľov, ktorého sa zúčastnili aj učitelia z Koškoviec. V príjemnej športovej atmosfére si všetci super zahrali. Všetky zápasy sa nakoniec rozhodovali v tajbrejkoch. Konečné poradie: 1. miesto ZS Blizne, 2. miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 3. miesto ZS Besko.

     • Okresné kolo dejepisnej olympiády
      • Okresné kolo dejepisnej olympiády

      • V tomto školskom roku sa uskutočnil 15.02.2018 už 10. ročník okresného kola dejepisnej olympiády. Žiaci našej školy  museli okrem povinného učiva v jednotlivých ročníkoch zvládnuť aj vybrané témy, ktoré sa každý rok menia. Tento rok mali žiaci  6. - 7. ročníka tematický okruh Staroveké Grécko (od prvých bronzových civilizácií po koniec panovania Alexandra Veľkého) a žiaci  8. - 9. ročníka  Totalitné diktatúry medzi dvoma svetovými vojnami (v období rokov 1917 – 1939).

       Najlepší výsledok zo žiakov našej školy dosiahol Tomáš Hrin, žiak 7.A triedy, ktorý sa umiestnil na krásnom 2. mieste a bude našu školu reprezentovať na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 22.03.2018 v Prešove. Tomáš dosiahol výsledný bodový stav 96,5 bodu zo 100 možných, a od prvého miesta ho delilo len 0,5 bodu.

       Ďalší úspešní riešitelia boli Filip Bachura (7.B) 5. miesto, Tomáš Ján Černega (9.A) 7. miesto, Sofia Ciklaminyová (8.A) 8. miesto a Erik Mihalisko (8.A) 11. miesto. 

       Žiakom gratulujeme a držíme palce Tomášovi Hrinovi, aby sa mu na krajskom kole darilo!

     • Kolokvium sŕdc
      • Kolokvium sŕdc

      • Veď sa len pozrite! Tie učiteľky (Bobaľová, Firková, Partiková) si len tak postávajú, prechádzajú sa a decká sa samé učia! Za čo len berú plat! To by Vám napadlo pri „letmom“ pohľade na vyučovanie 14.02.1018 v triedach VI.A a VII.A v Základnej škole s materskou školou v Koškovciach.

       A naše zareagovanie.

       Nuž za to, že po večeroch, ba aj po nociach sme pripravovali pre žiakov, metódou vysoko efektívneho učenia úlohy v rámci vyučovacích predmetov (slovenský jazyk a literatúra, matematika, dejepis, anglický jazyk, chémia, fyzika, technika), prepojením témy Kolokvium sŕdc s rôznymi aktivitami.

       Podporujúce prostredie, zmysluplný obsah, možnosť výberu, obohatené prostredie, spolupráca, adekvátny čas, energizéry, nevnucovanie učiteľových ale dohodnutých pravidiel na základe vzájomnej dohody, okamžitá spätná väzba, to všetko a ešte aj kúsok viac tam bolo.

       Trieda nemala tradičnú podobu troch radov lavíc, ale členila sa do centier aktivít vybavených pomôckami potrebnými pre danú aktivitu (centrum snívania, učenia, hrania).Predmety neboli v 45 minútových intervaloch a vyučovanie nekončilo šiestou vyučovacou hodinou 12,15hod ale až 14,30hod.

       Deň začínal aktivitou, ktorá spojila v jednu chvíľu všetkých, ktorí boli prítomní v škole. Ako? Srdcom vďaky so slovami: Každý deň objím ľudí ktorých máš rád a povedz každému z nich mám ťa rád. Nasledovalo ranné kruhové „Dnes sa cítim...“ s prepojením na osobný príbeh vyrozprávaný online – Príbehy živých kníh – Matejom. „Špicľovanie“ bola nasledujúca aktivita, počas ktorej si žiaci mohli slobodne vybrať, ktorej z úloh sa budú venovať, aj to v akom poradí ju budú vykonávať.

       Počas celého dňa boli žiaci podnecovaní na hodnotenie svojich výkonov, výkonov spolužiakov. Vytvárali sme im priestor na sebahodnotenie. Prezentovaním svojich projektov, vyjadrením svojich pocitov na maliarske plátno ukončili svoje aktivity.

       Priebeh ich činnosti však bol občas prerušený „energizérom“ (prales, morzeovka, vajíčko, pohorie...) alebo návštevou ľudí sŕdc – anjelov bez krídel (riaditeľ školy RNDr. František Bočkay, starosta obce Koškovce Ing. Vladimír Babič, denný stacionár Koškovce PhDr. Martina Panocová, Teacher Guatemala Mgr. Jana Nesrstová).

       V závere nášho „spolčovacieho dňa dobra“ sme vo vestibule školy spoločne vystavili našu výslednicu.

       Ďakujeme riaditeľovi školy, že nám umožnil uplatniť tento model vyučovania, že sme mohli upustiť od zaužívaného prístupu a preniesť na žiakov časť zodpovednosti. Poukázať pri tom na ich tvorivé schopnosti, podporiť ich k učebnej motivácii, upevniť vzájomné vzťahy, slobodne, bez strachu prejaviť svoje názory, umenie počúvať a tolerovať názory druhých, dokázať daný problém prediskutovať a vyriešiť. Za intenzívnu činnosť ďakujeme aj „našej učiteľke“ Martinke Pohlovej.

       Ale to najväčšie ďakujeme patrí žiakom VI.A a VII.A. Bol to prekrásny deň. Vaša pohoda a nadšenie, ktoré sme dostali aj formou spätnej väzby – online dotazníkom - je našou odmenou.

       PaedDr. Jana Partiková

     • Okresné kolo geografickej olympiády
      • Okresné kolo geografickej olympiády

      • Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zúčastnili 06.02.218 okresného kola geografickej olympiády, ktorej cieľom je rozvíjať záujem žiakov o geografiu ako nosného predmetu poznávania krajiny a prírody. Súťaž prebiehala písomnou formou a spočívala vo vypracovaní úloh v teste, ktorý mal dve časti.

       V F kategórii (6. a 7. ročník) nás reprezentoval Tomáš Hrin žiak 7.B triedy, ktorý sa umiestnil na krásnom 2. mieste. Z tejto kategórie boli na okresnom kole úspešní len dvaja riešitelia a Tomáš si svojim úspechom získal postup do krajského kola.

       1. téma - Najvyššie pohoria sveta (najvyššie pohoria jednotlivých svetadielov a makroregiónov sveta, ich najvyššie a najznámejšie vrchy, hospodárske využitie pohorí, rastlinstvo a živočíšstvo, environmentálne ohrozenia).

       2. téma - Ostrovy a súostrovia Afriky (priradenie ostrovov k štátom, ich poloha a povrch, prírodné podmienky, špecifiká a zvláštnosti, nerastné suroviny a hospodárstvo, obyvateľstvo a sídla, turistické destinácie).

       V E kategórii (8. a 9. ročník) nás reprezentoval Tomáš Ján Černega žiak 9.A triedy, ktorý sa ako úspešný riešiteľ umiestnil na 5. mieste.

       1. téma - Lokality svetového dedičstva UNESCO na Slovensku (kultúrne a prírodné lokality svetového dedičstva na Slovensku, ich poloha, jedinečnosť,

       2. téma - Rozpoznanie na fotografii Mexiko a štáty Strednej Ameriky (poloha a povrch štátov, prírodné podmienky, nerastné suroviny a hospodárstvo, obyvateľstvo a sídla, turistické destinácie).

       Obidve kategórie ešte si dopĺňali vedomosti z cestovného ruchu Európy z vybraných štátov.

       Súťažiacim ďakujeme za trpezlivú a náročnú prípravu a srdečne blahoželáme.

       Mgr. Katarína Jakubčová

     • Spevy môjho rodu
      • Spevy môjho rodu

      • V dňoch od 2.- 4. 2. 2018 sa konal Celoslovenský festival spevákov rusínskej ľudovej piesne „SPEVY MÔJHO RODU“ staroľubovnianskeho okresu. Na festivale sa zúčastnili speváci z regiónov Bardejov, Humenné, Medzilaborce, Prešov, Snina, Stará Ľubovňa, Svidník, Stropkov a Vranov nad Topľou. Na základe regionálnych výberov našu školu úspešne reprezentovala žiačka 9. ročníka Viktória Jesenková. Podujatie sa realizovalo s podporou Úradu vlády SR, program Kultúra národnostných menšín.

     • Lyžiarsky výcvik
      • Lyžiarsky výcvik

      • Rozličné očakávania, obavy, túžby.... mali naši siedmaci pred lyžiarskym kurzom. Konečne 29. januára sme vyrazili na cestu. Netradične - vlakom sme v dobrej nálade docestovali až do Liptovského Mikuláša.

       Nasledovalo ubytovanie, obed, prevzatie lyžiarskeho výstroja a hneď na svah. Prvé stretnutie našich žiakov s lyžami v lyžiarskom stredisku SKI OPALISKO bolo zaujímavé :-) Učitelia museli zmeniť plánovanú metodiku podľa aktuálnych schopnosti žiakov. Obúvanie lyží, prvé pády, jazda vlekom ...boli zážitkom :-)

       Dobrá strava, kvalitné ubytovanie i nadšenie žiakov a túžba naučiť sa ovládať lyže boli hnacím motorom všetkých zúčastnených. Veríme, že lyžovanie našich žiakov nadchlo a lyžiarsky kurz bol príjemným zážitkom.

       Mgr. Martina Krížová

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • zskoskovce@in.slovanet.sk
   • +421 57 78 88 000
   • Koškovce 134, 067 12 Koškovce
   • 036158933
   • 2021339100
 • Fotogaléria

  • Priestory MŠ
  • Žabie taxi
  • Randevú s knihou
  • Zápis prvákov
  • Škola v prírode
  • Mikuláš - Obecný úrad
  • Z rozprávky do rozprávky
  • Vzdelávanie generácií
  • Tvorivé dielne
  • Športový deň
  • Exteriér školy
  • Interiér školy