• Novinky

     • Informácia o voľnom pracovnom mieste
      • Informácia o voľnom pracovnom mieste

      • Podľa § 11a zákona č. 317/ 2009 Z.z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov riaditeľ školy informuje o voľnom pracovnom mieste pedagogického zamestnanca (PZ).

       Kategória PZ: učiteľ

       Podkategória PZ: učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie, aprobácia SJL/GEG

     • Skúsenosť – najlepší učiteľ
      • Skúsenosť – najlepší učiteľ

      • Zanechať kúsok z nás v krajine úsmevov v Thajsku nám nestačilo. Rozhodli sme sa preto vytvoriť žiakom našej  Základnej školy s materskou školou v Koškovciach zážitok, emocionálne prežívanie skutočnej situácie na vlastnej koži. Dňa 14.06.2018 sme si k nám pozvali na hodinu geografie návštevu z Indonézie, z mesta Gemolong (okres Sragen), ktoré sa nachádza pri väčšom meste Solo, Yogjakarta na ostrove Java.

       Už Cicero proklamoval, že skúsenosť je najlepším učiteľom. Takýto spôsob učenia vedie často k silným zážitkom a spontánnemu učeniu sa. Podľa výskumov až 80% nášho poznania pochádza z vlastných zážitkov, ktoré si následným racionálnym spracovávaním pretavíme do podoby všeobecného poznatku, ktorým sa riadime. Tieto poznatky sú uchovávané v dlhodobej pamäti a veľmi rýchlo sa nám pri konkrétnej situácii „vybavujú“.

       A to bol prvoradý cieľ - udržať naučené čo na najdlhšie obdobie. Žiaci, ale aj zúčastnení pedagógovia, sa podozvedali z rozprávania a videí o tejto krajine zaujímavosti, ktoré sa v knihách nedočítajú. Veď kto z nás má možnosť byť pri prebudení sa sopky, pozorovať hada a nebáť sa, že Vám ublíži? Žiaci si taktiež mohli porovnať vyučovanie v Indonézii s naším vyučovaním a ostali naozaj prekvapení.

       A viete, čo nás nadchlo najviac? Úžasný úsmev, vyžarujúci pokoj, vypočutie si okrem ich úradného jazyka Bahasa aj ďalšie jazyky (Jawa, Soft Jawa- king), zadívanie sa na úchvatný indonézsky tanec a zistenie, ako sa píše názov Koškovce.

       Zážitkov máme neskutočne veľa. Chceme sa zároveň poďakovať Slamet Wahyuni (Sheile), že prijala naše pozvanie, riaditeľovi školy RNDr. Františkovi Bočkayovi a starostovi obce Ing. Vladimírovi Babičovi, že nám umožnili privítať túto návštevu v koškovskej škole.

       Jana Partiková

     • Krajské kolo vo vybíjanej žiačok
      • Krajské kolo vo vybíjanej žiačok

      • Po Tomášovi Hrinovi, ktorý zvíťazil v krajskom kole geografickej olympiády žiakov siedmeho ročníka, máme tentokrát opäť víťazky krajského kola vo vybíjanej. Dievčatá vo finálovej skupine 28.05.2018 postupne porazili víťazky okresov Sabinov, Kežmarok a Bardejov. Bez prehry postúpili do finále, kde jednoznačne porazili Prešov 16:9 a opäť postúpili na majstrovstvá Slovenska. Dievčatá, niečo fantastické! Ďakujeme a blahoželáme!

     • Okresné kolo vo vybíjanej žiačok
      • Okresné kolo vo vybíjanej žiačok

      • Ďalšie víťazstvo v okresnom kole vybojovali v Humennom 22.05.2018 žiačky ZŠ s MŠ Koškovce. Tentokrát vo vybíjanej. V tomto športe sa našim dievčatám zvykne dariť. V posledných rokoch sú dvojnásobné majsterky kraja a z majstrovstiev Slovenska priviezli štvrté i ôsme miesto. Dievčatá blahoželáme a držíme palce na krajskom kole!

     • Rušný piatok
      • Rušný piatok

      • Na troch súťažiach sa v piatok 04.05.2018 zúčastnili žiaci ZŠ s MŠ Koškovce. V súťaži "Mladých záchranárov civilnej ochrany" obsadili v okresnom kole tretie miesto a postúpili na krajské kolo. Iná skupina žiakov obsadila v okresnom kole v súťaži poskytovania prvej pomoci tiež tretie miesto. Súbežne s nimi bojovali v Levoči na krajskom kole v basketbale aj ich spolužiaci. V konkurencii desiatich družstiev sa nestratili. V skupine porazili ZŠ Kežmarok, ZŠ Svidník i ZŠ Stará Ľubovňa. O víťazovi skupiny rozhodol zápas so ZŠ Sabinov, ktorý chlapci prehrali nešťastne o jediný bod. To rozhodlo o tom, že nešli hrať finále celého turnaja proti Popradu, ale "len" zápas o tretie miesto proti žiakom z Bardejova. Po druhej prehre odchádzali domov síce smutní, no s pocitom, že aj keď v nekompletnom zložení, urobili pre čo najlepší výsledok maximum. ZŠ s MŠ Koškovce aj touto cestou ďakuje Ing. Jozefovi Babjákovi za pomoc a spoluprácu pri reprezentácii našej školy v tomto krajskom kole. Na snímkach družstvá, ktoré v piatok reprezentovali školu.

     • Čarovné okamihy
      • Čarovné okamihy

      • Ach, tá dnešná mládež! Veď tá dnes nevie nič iné len chytiť mobil do ruky. Čo tak knihu? Ani za svet! No ale pozor! J Naše deti to však dokázali. Našli si miesto vo svojom voľnom čase a prežili čarovný okamih práve s knihou.  Niekedy možno stačí len viac pekných povzbudivých slov, viac spoločne tráveného času a podarí sa to. Slová učiteľov sa dotknú detského srdca a výsledok na seba nenechá dlho čakať.

       V mesiacoch marec a apríl na našej škole prebiehala súťaž, v ktorej žiaci dostali voľnú ruku vo výbere obľúbenej knihy. Žiaci k tejto knihe mali možnosť vytvoriť nový a zaujímavý obal, ktorý by čitateľa zaujal a vzbudil v ňom záujem si knihu aspoň otvoriť. Svoju tvorivosť mohli preukázať aj vo vytvorení záložky k obľúbenej knihe a dokonca aj vo vytvorení komiksu. Po dobrovoľnom výbere jednej z týchto troch úloh bolo ďalšou podmienkou splniť bonusovú úlohu. V nej mali žiaci naplánovať trojdňový výlet do Kežmarku a Levoče. Ich úlohou bolo zistiť presné odchody vlakov, ubytovanie v mestách, pričom v Kežmarku musela byť v programe zahrnutá návšteva Evanjelického lýcea. V Levoči si mohli vybrať sami, čo by chceli navštíviť a vidieť.

       Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké. Súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov, ktorým patrí veľké ďakujeme.

       Výhercovia:

       1.Najkrajší obal knihy – Lívia Lisakovská

       2.Najkrajšia záložka – Janka Kačmárová

       3. Najkrajší komiks – Viliam Mihalič

       4. Najkrajšie spracovaná bonusová úloha: Žaneta Micančinová

       Veľké ďakujeme patrí aj pani učiteľke Ficovej, ktorá dokázala namotivovať aj žiakov špeciálnej triedy, ktorí do súťaže prispeli krásnymi prácami. Výherkyne v kategórii Najkrajší obal knihy: Dominika Grundzová a Juliana Danková

       Každý účastník súťaže dostal malú pozornosť a výhercovia súťaže okrem vecnej ceny získali aj výlet, na ktorom ich budú sprevádzať organizátorky súťaže (Bobaľová, Firková, Partiková).

       Veľmi sa tešíme na ďalší ročník súťaže a veríme, že sa zapojí minimálne toľko účastníkov ako tento školský rok, pretože knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta :-)

     • Krajské kolo v hádzanej žiakov
      • Krajské kolo v hádzanej žiakov

      • Vo štvrtok 26.04.2018 sa v Levoči uskutočnilo krajské kolo v hádzanej žiakov. Okres Humenné reprezentovala ZŠ s MŠ Koškovce. Po očakávaných úvodných prehrách s hádzanármi Prešova a Levoče prišlo prekvapujúce víťazstvo 5:4 s Bardejovom, pričom sme vyhrávali už 5:1. Posledný zápas s Popradom, ktorý dovtedy trikrát prehral, už mal byť len potvrdením krásneho tretieho miesta. Opak bol však pravdou. Zápas chlapci nezvládli, svoje šance v ňom nepremenili, nestrelili ani gól a prehrali ho. O poradí na 3. - 5. mieste rozhodovalo nakoniec skóre a to sme mali najhoršie.

     • Obvodné kolo vo florbale žiakov
      • Obvodné kolo vo florbale žiakov

      • Ďalší pohár, do tohtoročnej bohatej zbierky, za tretie miesto v obvodnom kole vo florbale 24.04.2018 vybojovali žiaci ZŠ s MŠ Koškovce. Blahoželáme. Konečné poradie: 1. miesto ZŠ s MŠ Košarovce, 2. miesto ZŠ Hrnčiarska Humenné, 3. miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 4. miesto ZŠ J. Švermu Humenné 5. a 6. miesto ZŠ Duchnovičova Medzilaborce a ZŠ Pugačevova Humenné.

     • Obvodné kolo vo florbale žiačok
      • Obvodné kolo vo florbale žiačok

      • Ďalšie víťazstvo v obvodnom kole vybojovali 23.04.2018 žiačky našej školy. Tentoraz obhájili minuloročné prvenstvo vo florbale. Bez prehry absolvovali finálový turnaj, ktorý sa uskutočnil v Humennom. Konečné poradie : 1.miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 2.miesto ZŠ s MŠ Ohradzany, 3.miesto ZŠ Komenského Medzilaborce, 4.miesto ZŠ J. Švermu Humenné. Blahoželáme dievčatá! Nech sa tak darí aj v krajskom kole, kde budeme obhajovať minuloročné druhé miesto.

     • Krajské kolo v basketbale žiačok
      • Krajské kolo v basketbale žiačok

      • V piatok 20.04.2018 sa v Poprade uskutočnilo krajské kolo v basketbale žiačok základných škôl. Okres Humenné reprezentovala naša ZŠ. Prehra s basketbalistkami z Popradu a víťazstvo so ZŠ zo Sabinova, nás posunulo do boja o tretie miesto. V ňom sme nestačili na basketbalistky z Lendaku. Konečné poradie : 1.miesto ZŠ Poprad, 2.miesto ZŠ Stará Ľubovňa, 3.miesto ZŠ Lendak, 4.miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 5.miesto ZŠ Prešov, 6.miesto ZŠ Sabinov. Dievčatá blahoželáme!

      • Zápis do 1. ročníka

      • Dňa 16.04.2018 sa v ZŠ s MŠ Koškovce otvorili po prvýkrát brány pre budúcich prvákov. Rodičov i detí nielen z Koškoviec , ale aj z okolitých dedín privítali vyučujúce 1.-4. ročníka. Po privítaní a bohatom kultúrnom programe začali budúci školáci plniť rôzne aktivity, ktoré si pre ne pripravili pani učiteľky. Aj keď niektoré deti začínali s obavami a možno aj strachom z neznámeho, po čase si na to ani nespomenuli a usilovne pracovali v skupinkách. Už teraz môžeme povedať, že naši budúci prváci sú veľmi šikovní. Všetci odchádzali domov s malým darčekom a úsmevom na perách. Aj touto cestou chceme poďakovať rodičom za prejavenú dôveru, že zverujú svoje deti práve nám.

       Milí prváci, v septembri sa na vás určite tešíme.

       Mgr. Janette Gondorová

     • Volejbalový turnaj učiteľov v Poľsku
      • Volejbalový turnaj učiteľov v Poľsku

      • Druhý volejbalový turnaj za dva dni absolvovali učitelia ZŠ s MŠ Koškovce 14.04.2018. Tentokrát sa zúčastnili turnaja v Poľsku, v Bliznom, kde sa stretli aj so svojimi kolegami z partnerských škôl. Nakoniec obsadili druhé miesto, keď vo finále podľahli domácemu družstvu až v tajbrejku 30:28.

     • Volejbalový turnaj učiteľov
      • Volejbalový turnaj učiteľov

      • Učitelia zo škôl v Koškovciach, Topoľovke a Kamenici nad Cirochou sa pravidelne stretávajú na volejbalových turnajoch. Tentokrát sa turnaj uskutočnil 13.04.2018 v Topoľovke. Všetky zápasy sa odohrali v priateľskej, športovej a hlavne pohodovej atmosfére. Učitelia z Koškoviec oba svoje zápasy vyhrali a stali sa víťazmi turnaja, no to dnes naozaj dôležité nebolo. Všetci účastníci turnaja ukázali, že šport im nie je cudzí. Vedú k tomu i svojich žiakov, ktorí sú úspešní v rôznych športových súťažiach.

     • Krajské kolo geografickej olympiády
      • Krajské kolo geografickej olympiády

      • Žiak Tomáš Hrin postúpil z geografickej olympiády okresného kola na krajské kolo. Okresné kolo v danej kategórii bolo tak náročné, že z iných okresov ani neboli úspešní žiaci. Dňa 12.4.2018 sa Tomáš zúčastnil krajského kola v Prešove a získal krásne úspešné 1. miesto. Tomáš z celého srdca blahoželáme...

       Mgr. Katarína Jakubčová

     • Okresné kolo v basketbale žiakov
      • Okresné kolo v basketbale žiakov

      • Žiaci ZŠ s MŠ Koškovce sa po hádzanej stali 11.04.2018 víťazmi aj okresného kola v basketbale. Postupne porazili ZŠ s MŠ Kamenica nad Cirochou, ZŠ Dargovských hrdinov i ZŠ J. Švermu Humenné. Blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.

     • Víťazky okresných majstrovstiev v hádzanej
      • Víťazky okresných majstrovstiev v hádzanej

      • Úspešne si 06.04.2018 počínali žiačky ZŠ s MŠ Koškovce v okresnom kole v hádzanej. Rovnako ako včera chlapci, aj dievčatá dnes nenašli premožiteľky. Tri zaslúžené víťazstvá dnes v Humennom znamenali zisk víťazného pohára a právo reprezentovať okres Humenné v krajskom kole. Dievčatá blahoželáme!

     • Víťazi okresných majstrovstiev v hádzanej
      • Víťazi okresných majstrovstiev v hádzanej

      • Štyri víťazstvá vybojovali 05.04.2018 žiaci ZŠ s MŠ Koškovce vo finálovej skupine okresných majstrovstiev v hádzanej. Nenašli premožiteľa ani v jednom zápase a zaslúžene obhájili minuloročné i predminuloročné prvenstvo. Postúpili tak na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Levoči. Konečné poradie: 1. miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 2. miesto ZŠ s MŠ Kamenica nad Cirochou, 3. miesto ZŠ s MŠ Ohradzany, 4. miesto ZŠ J. Švermu Humenné a 5. miesto ZŠ Laborecká Humenné. Chlapci blahoželáme!

     • Milujem Slovensko
      • Milujem Slovensko

      • Dňa 5. apríla sme spolu so žiakmi našej školy pripravili zábavné vedomostné popoludnie Milujem Slovensko. Boli tri súťažné družstvá ( biela, modrá, červená – podľa farby našej vlajky). Súťažili v piatich disciplínach a samozrejme aj po uhádnutí našich piesní žiaci si prilepšili body. Najzaujímavejšie pre žiakov bolo „grilovanie pani zástupkyne a pána riaditeľa“, ktorí to zvládli aj v časovom limite a bez použitia zakázaných slovíčok.

       Mgr. Katarína Jakubčová

     • Žabie taxi
      • Žabie taxi

      • Je milou, zmysluplnou a užitočnou tradíciou medzi našimi žiakmi – záchrana žiab počas migrácie v období ich rozmnožovania. Tieto obojživelníky sú počas migrácie ohrozované cestnou premávkou a tak je pre ne naklásť vajíčka veľký problém. Naši žiaci sa už niekoľko rokov zúčastňujú akcie, ktorú verejnosť pozná pod názvom „ŽABIE TAXI“. V lokalite Brestovských rybníkov sa vo štvrtok 5. apríla pod dohľadom Ing. Anny Mackovej žiaci ZŠ s MŠ Koškovce spolu s učiteľkami opäť zúčastnili tejto populárnej akcie. Ing. Macková a jej spolupracovníci z CHKO Východné Karpaty zabezpečili inštalovanie fólií, ktoré bránia žabám prejsť cez cestu. Žiaci zbierali žabky do vedier a následne ich vypúšťali do rybníkov. Pred samotným zberom boli žiaci informovaní o vývinovom cykle obojživelníkov, rozdieloch medzi samcom a samičkou a ich význame v prírode. Všetci si nazbierané žabky počítali a v závere sa tešili krásnemu číslu – takmer 3 000 zachránených obojživelníkov. Pri odchode domov všetkých hrial na duši dobrý pocit, že sme opäť prispeli k záchrane týchto živých tvorov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou našej fauny.

       MVDr. Jana Kakutová

     • Randevú s knihou
      • Randevú s knihou

      • „Dni sa míňali a z malého levíčaťa vyrástol mladý lev.“ Takto sa prihovoril z čitateľského kresla v ZŠ s MŠ v Koškovciach 23.03.2018 jej riaditeľ RNDr. František Bočkay.

       Spoločne s MVDr. Kakutovou, Mgr. Pohlovou sa pripojili k čitateľskej akcii Randevú s knihou organizovanej známou trojicou (Bobaľová, Firková, Partiková).

       Čítanie kníh je totiž téma, o ktorej sa „hojne“ hovorí. Od učiteľov sa očakáva, aby pristupovali k rozvíjaniu čitateľských schopností žiakov, boli nápomocní procesu, aby žiakov naučili dobre čítať a sami disponovali čitateľskými schopnosťami.

       Nechceli sme sústavne iba počúvať názory: Žiaci čítajú málo alebo vôbec; skupina najslabších čitateľov sa zväčšuje; zrelých čitateľov ubúda; nepoznajú svet fantázie; siahajú radšej po filme ako po knihe; nestrácajú sa na dlhé hodiny v knižniciach; majú voči knihám odpor.

       Priklonili sme sa preto k rozhodnutiu, že v rámci nášho čitateľského podujatia bude prvoradé čitateľské zapojenie mysle, rozumových pochodov a vloženie sa do príbehu, a to aj pomocou aktivizačných metód C-T-A či Posledné slovo mám ja.

       Zapojili sme žiakov VI.A nielen do akcie, ale zapojili sme ich „do príbehu“. Ich záverečnou rekonštrukciou príbehu a zosumarizovaním všetkých postáv a udalostí sme ostali naplnené úžasom.​​​​​​​

       A aké bolo záverečné zhodnotenie akcie z „rúk odborníkov VI.A?“ Žiak sa stane čitateľom, ak mu v detstve čítali rodičia a stále si ešte pre seba čítajú; ak sú v partii, kde sa číta; ak majú dovolené vybrať si sami knihu podľa vlastného záujmu, čím sú motivovanejší k čítaniu; ak ich učiteľ „nechá“ hovoriť... Zaujímavé zhodnotenie, však?

       Ako organizátorky tohto ,,Randevú s knihou“ sme šťastné, že očakávaný prínos akcie: Veriť! bol uskutočnený. A prečo veriť? Pretože každý učiteľ zdieľa neochvejnú vieru v dôležitosť čítania, chce pomôcť žiakom, aby sa stali čitateľmi. A samozrejme preto, lebo vie že je to dôležitá práca, ktorá zmení životy našich žiakov.

       Jana Partiková

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou
   • zskoskovce@in.slovanet.sk
   • +421 57 78 88 000
   • Koškovce 134, 067 12 Koškovce
   • 036158933
   • 2021339100
 • Fotogaléria

  • Priestory MŠ
  • Žabie taxi
  • Randevú s knihou
  • Zápis prvákov
  • Škola v prírode
  • Mikuláš - Obecný úrad
  • Z rozprávky do rozprávky
  • Vzdelávanie generácií
  • Tvorivé dielne
  • Športový deň
  • Exteriér školy
  • Interiér školy