• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení zákonní zástupcovia žiakov, oznamujeme Vám, že dňa 20. septembra 2023 /streda/ o 15,15 hod. sa v našej škole uskutoční plenárne a triedne rodičovské združenie. Zároveň sa bude voliť zástupca rodičov do Rady školy.

Vaša účasť je dôležitá.

• PRVÁCI NA NÁVŠTEVE V ŠKÔLKE

• Milá návšteva v škôlke.

Dňa 08.09.2023  zazvonil zvonček v škôlke, zostali sme prekvapení, kto k nám prišiel. To bola aká vzácna návšteva, keď k nám prišli naši kamaráti z 1. a 2. ročníka spoločne so svojou pani učiteľkou Žanetou. Spolu sme si zaspievali,zatancovali,zarecitovali, zahrali pohybové hry a bolo nám spolu super.

• PRVÉ DNI V NOVOM ŠKOLSKOM ROKU

• Žiaci ZŠ s MŠ nezačali školský rok s knihou v ruke. V utorok si na prvých hodinách oprášili svoje teoretické vedomosti týkajúce sa ochrany života a zdravia človeka, ktoré si ešte v ten deň overili v praktickej časti.

V stredu si svoje športové  schopnosti preverili v športových disciplínach. Koškovský beh  začali naše najmenšie detičky z MŠ. Pokračoval 1. stupeň, po ňom druhý. Všetkých povzbudzoval starosta obce Koškovce a pedagogickí pracovníci. Po ňom žiaci pokračovali  v súťažení. Sed – ľah, streľba zo vzduchovky, stolný tenis, štafeta – to sú len niektoré z mnohých disciplín, v ktorých všetci podali výkon podľa svojich schopností. Samozrejme, každý chcel byť najlepší a vyhrať Pohár RŠ.

Snaha súťažiacich bola veľká. Počasie im prialo a úsmevy na ich tvárach prezrádzali, že začiatok školského roka si naozaj užili. Víťazi a ocenení prevzali z rúk RŠ medaily a víťazný pohár naplnený sladkou odmenou.

• SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKU 2023/2024

• 4. septembra 2023 sa otvorili všetky brány základných a stredných škôl na Slovensku. Aj učitelia v Koškovciach čakali svojich žiakov  - starých aj nových v budove školy. Žiaci si vypočuli slávnostný príhovor z úst riaditeľky školy a starostu obce. Obaja privítali prvákov, ktorí spolu s rodičmi hrdo po prvýkrát vkráčali do „veľkej“ školy. Riaditeľka tiež povzbudila deviatakov, ktorých čaká vážne rozhodnutie, a to výber strednej školy, popriala veľa úspechov všetkým žiakom i zamestnancom školy.

Pani riaditeľka, zástupkyňa školy a pán starosta obce ešte v ten deň navštívili najmenších členov našej veľkej školskej rodiny – malých škôlkarov. Boli malé slzičky, aj plač, potom úsmevy ale napokon sa rozhovorili a ukázali čo v ich škôlke všetko majú ...