• PROJEKT SLNEČNÁ SÚSTAVA

• Po prebratí tematického celku venovanému vesmíru, mali žiaci 5. A vytvoriť  dobrovoľný projekt Slnečnej sústavy podľa svojich vlastných predstáv. Tieto témy ich zaujali a inšpirovali natoľko, že  sa do tejto dobrovoľnej výzvy zapojili žiaci celej triedy. Vytvorili 3D modely slnečnej sústavy, ktoré zdobia chodbu našej školy. Ako pracovný materiál im poslúžili polyesterové  a vianočné gule. Niektoré dokonca svietili, či sa s nimi dalo otáčať.  Ďakujeme aj všetkým rodičom, ktorí pomohli vytvoriť takéto kvalitné diela.

PaedDr. Gajdošová

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ TOLERANCIE

• Myšlienka Medzinárodného dňa tolerancie 16.11. pochádza od organizácie UNESCO a následne tento deň vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN v roku 1996. Poslaním tohto dňa je zvýšiť povedomie spoločnosti o potrebe tolerancie a o nebezpečenstvách a negatívnych dôsledkoch intolerancie. Tolerancia spočíva v uznaní všeobecných ľudských práv a základných slobôd iného človeka, v rešpektovaní bohatstva a rozmanitosti kultúr. Tento deň sme si pripomenuli na hodine občianskej náuky v 9. A a etickej výchove v 9.B. Diskutovali sme o problémoch rasizmu, xenofóbie a náboženskej tolerancie. V skupinách, sme vytvorili projekty s touto tematikou a následne  ich odprezentovali pred triedou. Z hodiny sme si odniesli posolstvo, že všetci sme si rovní.

PaedDr. Gajdošová

• PASOVANIE PRVÁKOV

• Po troch mesiacoch v škole, po zvyknutí si na nové prostredie, spolužiakov a pani učiteľky sa naši prváci prichystali na slávnostnú „pasovačku“, ktorá sa uskutočnila 21.11.2023 v ZŠ s MŠ Koškovce. Pasovačkou prvákov sprevádzal „kráľ “, ktorý dohliadal na to, aby žiaci dobre zvládli vyriešiť rôzne zaujímavé úlohy. Po úvodnej pesničke sa prváci pustili do plnenia úloh. Hádali rozprávkové hádanky, počítali príklady, skladali slovné puzzle, k obrázkom priraďovali  vhodnú slabiku. Po vyriešení všetkých úloh nasledovalo to najdôležitejšie, prednes slávnostného sľubu. Až po ňom pristúpila pani riaditeľka k samotnému pasovaniu. Aby na tento deň naši prváčikovia nezabudli, dostali Pasovací dekrét a sladkú maškrtu. Podporiť našich prvákov prišli rodičia a kamaráti z materskej školy, za čo im ďakujeme.

Mgr. Janette Gondorová

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE V MŠ

• Vážení zákonní zástupcovia detí

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Koškovce 134 oznamuje, že dňa 15.11.2023 (streda) o 15,30 hod. sa v budove MŠ uskutoční plenárne a triedne rodičovské združenie. Zároveň sa bude voliť nový výbor Rodičovského združenia.

Vaša účasť je dôležitá

• ŠARKANIÁDA V MŠ

• Dňa 10,11.2023 sa v našej materskej škole uskutočnila ŠARKANIÁDA. Šarkaniáda je obľúbená jesenná aktivita našej materskej školy.Deti si zhotovili veselých a pestrofarebných šarkanov, ktoré už netrpezlivo čakali, kedy vzlietnu, pozdravia jesennú prírodu a potešia deti. Kopec bol plný pestrofarebných šarkanov a usmiatych detí, ktoré veselo šantili a spoločne sa tešili z pekného jesenného dňa. Červené líčka, žiariace očká a spokojné úsmevy detí  svedčili o tom, že sa ŠARKANIÁDA aj tento rok vydarila.

• JESENNÁ BRIGÁDA V MŠ

• Každý rok, keď padajú zo stromov listy, púšťame sa do práce, aby sme mali čistý školský dvor. Naše detičky prežívajú radosť, keď môžu povyťahovať svoje náradie: fúriky, hrable, lopaty, metly a prispieť ku skrášleniu školského dvora.

• DARUJEM VÁM SVOJE SRDIEČKO

• Pod týmto názvom sa 24.10.2023 uskutočnil v ZŠ s MŠ Koškovce ďalší ročník stretnutia troch generácií.Toto milé stretnutie otvorila slávnostným prejavom riaditeľka ZŠ s MŠ Mgr.Tatiana Slivková, v ktorom vyzdvihla múdrosť starých otcov a bezbrehú lásku starých mám k vnúčatám. Svojich rodičov a starých  rodičov potešili básňou i piesňou ako prví tí najmenší - deti MŠ. K nim sa postupne pridávali ich starší kamaráti - žiaci 1. i 2. stupňa ZŠ. Zarecitovali, zaspievali, ba aj ľudové zvyky ukázali. Všetkých prítomných prišli pozdraviť aj žiačky, ktoré v minulom školskom roku ukončili Základnú školu v Koškovciach.
              Po tomto nádhernom programe babky, dedkovia, mamky i ockovia so svojimi ratolesťami vstupovali do rozprávky, vyrábali náramky, zhotovovali obrázky, piekli zemiaky a pri šálke teplého čaju hovorili o sile bylín. Niektorí medzi tým zdolali prekážkovú dráhu a získali medailu.Domov si odniesli vrecúško byliniek a pocit, že toto popoludnie strávili zmysluplne. V tomto uponáhľanom čase sa zastavili, aby spolu strávili pekné chvíle tri generácie – starí rodičia, rodičia a deti na pôde základnej školy.

• MIMORIADNE RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV 8. A TRIEDY!!!

• Vážení zákonní zástupcovia žiakov 8.A triedy

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Koškovce 134 zvoláva mimoriadne rodičovské združenie zákonných zástupcov žiakov 8.A, ktoré sa uskutoční 6. novembra 2023 (pondelok) o 15,15 hodine v 8.A  triede.

Vaša účasť je nutná!!!!!