• Od učenia k poznaniu

• Pod akým názvom sa v historických listinách uvádza návršie na ktorom sa nachádza kaštieľ, aké informácie zachytáva expozícia „Ozveny Sniny“, čo ukrýva názov „12 patrónov“, to všetko pomocou netradičného získavania vedomostí metódami objavovania, diskusie, vlastnou prieskumnou činnosťou za pomoci tzv. „bádateľských aktivít“ zažili žiaci VI.A a VI.B triedy pod vedením svojich triednych učiteliek Mgr. Jakubčovej, Mgr. Pohlovej zo ZŠ s MŠ v Koškovciach pri svojich potulkách mestom Snina.

Vďaka sponzorom z OZ Gaštanový koník - Snina odhalili aj tajomstvá ukryté za bránou s názvom Mini ZOO – Snina. Spoznali príbeh zraneného zubra Matúša, párik danielov, srny, pávy, pštrosa, kozliatka, kone a iné druhy zvierat poznaných i menej známych.

Spestrením dňa bola aj spoločná opekačka či športové aktivity s deťmi so zdravotným postihnutím pod vedením Mgr. Karľovej a Mgr. Kazimírovej, zakončené nadviazaním nových priateľstiev. Veď každá skutočnosť, ktorú žiak zistí vlastnou aktivitou, je pre neho veľkým objavom.

• Medzinárodný deň detí

• Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí Vám prajem veľa radosti, veselosti a lásky.

• Hravý deň

• Dňa 16.03.2017 sa pod vedením pedagogických asistentiek školy a školskej špeciálnej pedagogičky uskutočnil zábavno-náučný program Hravý deň.

Pre každého nadšenca hier a zábavy boli pripravené rôzne kreatívne hry - Úspešný detektív; Pierko; Nafúkni ma!; Kto som? Zapájanie žiakov do hier bolo nesmelé iba na začiatku. Angažovaním sa hostí do samotného diania hier sa nesmelosť žiakov vytratila.

Ďakujeme za podporu, pomoc i účasť  Mgr. M. Ficovej a MVDr. J. Kakutovej, ktorá zároveň pre účastníkov Hravého dňa upiekla sladké pokušenie.

Záver patril spevu, ktorý vyčaroval úsmev na každej zúčastnenej tváričke.