• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení zákonní zástupcovia žiakov, oznamujeme Vám, že dňa 27. septembra 2022 /utorok/ o 15,15 hod. sa v našej škole uskutoční plenárne a triedne rodičovské združenie.

Vaša účasť je dôležitá.

• Medzinárodný deň finančnej gramotnosti - 8. september

• Od roku 1966 si svet každý rok presne 8. septembra pripomína Medzinárodný deň finančnej gramotnosti, pretože neschopnosť robiť správne finančné rozhodnutia veľmi negatívne zasahuje do života ľudí. Projekt „Deň finančnej gramotnosti“ je dlhodobý vzdelávací projekt, ktorého cieľom je poukázať na tento fakt a zároveň poskytnúť vzdelávacie aktivity na zvyšovanie finančnej gramotnosti na Slovensku.

Preto sa aj naša škola zapojila do tohto projektu a pripravila si pre žiakov rôzne aktivity. Žiaci 1. stupňa si svoje zručnosti preverili v hre – Zatoč kolesom. Ich úlohou bolo vybrať tovar v danej sume, ktorú si vytočili.

Žiaci 5. a 6. ročníka vyberali bankovky a mince v sume, ktorá im bola vopred určená. Pre žiakov 7. ročníka bola pripravená úloha – vymaľuj mince a bankovky v danej hodnote. A žiaci 8. a 9. ročníka sa oboznámili s našim bankovníctvom, sporiteľňami a poisťovňami pričom svoje získané vedomosti si overili v krátkom teste.

Podobné aktivity týkajúce sa finančnej gramotnosti budú na našej škole prebiehať po celý školský rok.

Mgr. Jana Andrejčáková

Koškovce