• Čarovné okamihy

• Ach, tá dnešná mládež! Veď tá dnes nevie nič iné len chytiť mobil do ruky. Čo tak knihu? Ani za svet! No ale pozor! J Naše deti to však dokázali. Našli si miesto vo svojom voľnom čase a prežili čarovný okamih práve s knihou.  Niekedy možno stačí len viac pekných povzbudivých slov, viac spoločne tráveného času a podarí sa to. Slová učiteľov sa dotknú detského srdca a výsledok na seba nenechá dlho čakať.

V mesiacoch marec a apríl na našej škole prebiehala súťaž, v ktorej žiaci dostali voľnú ruku vo výbere obľúbenej knihy. Žiaci k tejto knihe mali možnosť vytvoriť nový a zaujímavý obal, ktorý by čitateľa zaujal a vzbudil v ňom záujem si knihu aspoň otvoriť. Svoju tvorivosť mohli preukázať aj vo vytvorení záložky k obľúbenej knihe a dokonca aj vo vytvorení komiksu. Po dobrovoľnom výbere jednej z týchto troch úloh bolo ďalšou podmienkou splniť bonusovú úlohu. V nej mali žiaci naplánovať trojdňový výlet do Kežmarku a Levoče. Ich úlohou bolo zistiť presné odchody vlakov, ubytovanie v mestách, pričom v Kežmarku musela byť v programe zahrnutá návšteva Evanjelického lýcea. V Levoči si mohli vybrať sami, čo by chceli navštíviť a vidieť.

Vybrať jedného výhercu bolo naozaj ťažké. Súťaže sa zúčastnilo 19 žiakov, ktorým patrí veľké ďakujeme.

Výhercovia:

1.Najkrajší obal knihy – Lívia Lisakovská

2.Najkrajšia záložka – Janka Kačmárová

3. Najkrajší komiks – Viliam Mihalič

4. Najkrajšie spracovaná bonusová úloha: Žaneta Micančinová

Veľké ďakujeme patrí aj pani učiteľke Ficovej, ktorá dokázala namotivovať aj žiakov špeciálnej triedy, ktorí do súťaže prispeli krásnymi prácami. Výherkyne v kategórii Najkrajší obal knihy: Dominika Grundzová a Juliana Danková

Každý účastník súťaže dostal malú pozornosť a výhercovia súťaže okrem vecnej ceny získali aj výlet, na ktorom ich budú sprevádzať organizátorky súťaže (Bobaľová, Firková, Partiková).

Veľmi sa tešíme na ďalší ročník súťaže a veríme, že sa zapojí minimálne toľko účastníkov ako tento školský rok, pretože knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta :-)