• Materská škola

• Milí rodičia a milé deti!

Už sme sa s vami a s deťmi nevideli niekoľko týždňov. Veríme, že situáciu zvládate výborne, že poctivo a zodpovedne dodržiavate povinnú karanténu a že sa deti na návrat do škôlky tešia. Chceme s vami zostať v kontakte, preto sme sa rozhodli každý pracovný deň vám ponúknuť aktivitky na našej stránke školy ale aj na FB škôlky.

Vysvetlíme Vám cieľ a zameranie aktivít, ponúkneme alternatívy pre mladšie i staršie deti. Očakávame od vás dobrovoľnú spätnú väzbu v podobe komentárov a fotiek, ako sa vám darilo a či sa vám hra či aktivita páčila. No zároveň máme na vás prosbu. Nespoliehajte sa v týchto "bezškôlkových" dňoch, prosím, na to, že vaše dieťa je ešte malé a že sa všetko "naučí, keď vyrastie".

Vaše deti sa nachádzajú v citlivom a rozvíjajúcom období. Mnoho návykov a zručností už neskôr nedobehne. Preto veríme, že každý deň s nimi realizujete aspoň jednu cielenú aktivitu. Úplne postačí, ak siahnete po námetoch, ktoré vám denne pridávame na FB, stránku školy alebo sa inšpirujte inými zdrojmi na internete.

Máte výborné podmienky na rozvíjanie svojho dieťaťa aj tým, že máte záhradky a dvory. Nech ale neslúžia len na voľné hranie sa dieťaťa (aj to je veľmi potrebné), ale aj na cielené aktivity s vašou účasťou. Tiež obyčajné varenie obeda či upratovanie dokáže byť učiacou aktivitou, len do nej treba dieťatko zaangažovať.

Potrebujete poradiť? Nerozumiete niečomu? Neviete, ako ďalej? Kedykoľvek kontaktujte svoje pani učiteľky alebo vedenie MŠ. Niektoré mamičky tak už urobili a ja si veľmi vážim, že nám dôverujete.

Milí rodičia, zatiaľ nikto netuší, kedy sa opäť v našej škôlke stretneme. No vieme jedno, že sa na vás a vaše detičky veľmi tešíme. Sledujte nás ďalej na FB a na našej web stránke. Inšpirujte sa a sledujte nové informácie. Poprajme si navzájom najmä veľa zdravia, trpezlivosti a pokory k danej situácii.

• Aktivity pre deti materskej školy