• 1. júna sa znovu otvárajú školy

• Milí rodičia, teší nás, že ste prihlásili svoje deti do školy i škôlky v tak veľkom počte, cca až 83% všetkých žiakov 1.-5. ročníka a materskej školy. Chceme Vás informovať, že škola i škôlka je pripravená, vyzdobená a všetci učitelia sa tešia na žiakov i deti. Naďalej bude zabezpečené dištančné vzdelávanie pre žiakov šiestych až deviatych ročníkov a pre žiakov prvých až piatych ročníkov, ktorí nebudú umiestnení v škole, v rozsahu a forme, ktoré umožňujú personálne a technické možnosti školy. Časový harmonogram vyučovania od 1.6.2020 nájdete v prílohe.

Tešíme sa na vás!

• Otvorenie materských a základných škôl

• Riaditeľ školy v spolupráci so starostom obce rozhodli o otvorení školy od 1.6.2020 pre žiakov 1. - 5. ročníka a otvorení materskej školy. Vedenie školy pripravuje organizáciu vyučovania a zaistenie všetkých hygienickoepidemiologických podmienok pre otvorenie školy. Účasť žiakov v škole a v škôlke je dobrovoľná, rodičia musia zvážiť podľa situácie v rodine všetky riziká.

Pre deti, ktoré zostanú doma, bude zabezpečená výučba tak, ako prebiehala. Informujeme rodičov, že v škole bude iná organizácia vyučovania, nie 45 min. hodiny, prednosť bude mať bloková výučba a vonkajšie aktivity. V 20 člennej skupine v škole bude učiť 1 maximálne 2 učitelia v 5. ročníku, na 1. stupni 1 učiteľ, odborný zamestnanec, asistent. V 15 člennej skupine v škôlke budú učiť učitelia a asistent.

Taktiež informujeme rodičov, že v skupine môžu byť žiaci z rôznych tried, tak aby poobede boli v skupine tí istí žiaci. Kým zverejníme pokyny vedenia školy k organizácii vyučovania v škole na stránke školy, buďte pripravení na nasledujúce opatrenia.

Tešíme sa na to, že škola znovu ožije!

Organizácia a pokyny ministerstva školstva pre materské školy

Organizácia a pokyny ministerstva školstva pre základné školy