• Prerušenie vyučovania

• V súlade s nariadením vlády je Základná škola s materskou školou uzatvorená naďalej až do odvolania. Bližšie informácie Vám poskytne e-mailom riaditeľ školy alebo triedni učitelia.

E-mailový kontakt na riaditeľa školy: frantisek.bockay@gmail.com, zskoskovce@in.slovanet.sk

Učitelia budú pripravovať pre žiakov úlohy podľa učebného plánu tak, aby sa žiadne učivo nevymeškalo. Úlohy budú žiakom zasielané prostredníctvom portálu Bezkriedy, EduPage stránky alebo emailom.

Žiadame rodičov, aby zabezpečili dohľad nad vzdelávaním svojich detí a dôsledne dodržiavali všetky pravidlá mimoriadneho režimu.

Pre žiakov 9.ročníka

V prípade zmeny strednej školy uvedenej na prihláške kontaktovať výchovnú poradkyňu e-mailom na adrese gavalcinova@gmail.com.

O nástupe do školy budete informovaní na našej stránke.

Ďakujeme za pochopenie.

• Online portály zdarma pre školákov počas koronavírusu

• Prinášame vám prehľad online portálov, ktoré v rámci novej situácie chcú pomôcť a tak urobili prístupy ZDARMA pre školákov počas koronavírusu.

Kliknutím na nižšie uvedený odkaz sa dostanete na webovú stránku, kde sú zozbierané zaujímavé edukačné online portály, ktoré sprístupnili svoj obsah počas tohto mimoriadneho obdobia ZDARMA alebo pripravili obsah, ktorý pomôže deťom ale i rodičom zabiť doma nudu.

• Náš výlet do divadla

• Dňa 26.02.2020, konkrétne v stredu ráno, sme vstali síce do nepriaznivého počasia, ale zároveň do dňa, v ktorom nás čakalo veľa zážitkov. Aby ste rozumeli, neučili sme sa! Do školy sme išli, no pred ňou nás čakal autobus. Pohodlne sme sa usadili a vyrazili na výletik, ktorý si pre nás pripravili naši učitelia.

Cesta viedla do nášho krajského mesta, konkrétne do Divadla Jonáša Záborského. Hra mala názov Zbabraná hra. Cestovali sme pomerne dlho, ale oplatilo sa. Kde sme vošli do divadla, zapôsobilo na nás to ticho a portréty hercov. Posadali sme si na vopred určené miesta. V divadle bolo viac škôl. Dokonca aj z nášho okresného mesta. Svetla zhasli a predstavenie sa začalo. Bavili sme sa od začiatku do konca, celých 120 minút. Pointou bola zbabraná hra – detektívka, ktorú nacvičili členovia divadelného krúžku. Herci to zahrali vynikajúco. Na konci si oprávnene zaslúžili veľký potlesk, ktorý sme im venovali.

No náš výlet ešte zďaleka nekončil. Naša cesta viedla do OC MAX. Tam sme dostali pokyny od vyučujúcich a všetci sme sa rozbehli po OC. Každý z nás si mohol kúpiť, čo chcel a mali sme možnosť aj naobedovať sa.

Cestou domov nás pani učiteľky pochválili za vzorné správanie. Ako poslušní žiaci, ktorí počúvali na slovo, sme šťastne docestovali a podelili sa so svojimi zážitkami s príbuznými.

Výlet do Prešova bol super…

Lívia Lisakovská 8.A