• Popoludnie so starými rodičmi

• Vážení rodičia, milá babka a dedko, srdečne Vás pozývame na stretnutie Vás, Vašich detí a nás - pedagógov na pôde našej školy. Na rodičovskom združení sme Vám oznámili termín tejto akcie - 19.10.2018 o 13,00 hod. Čas sa nezmenil, dátum áno. Bude to 23.10.2018. Vsetci ste srdečne vítaní. Spoločne prežijeme zaujímavé popoludnie.

• Paleta vnímania a počúvania

• Čo majú spoločné fialová mrkva, pódium, paleta a pohánka? Opäť jeden „nezmerateľný“ na dojmy bohatý deň (01.10.2018), spoločný pre žiakov a deti zo ZŠ s MŠ v Koškovciach a seniorov v dennom stacionári. Prečo by mala byť pohánka súčasťou nášho jedálnička? O jej podpore funkcie obličiek, blahodárnom účinku na naše zdravie, o tom ako pohánka vyzerá či odkiaľ k nám prišla fialová mrkva to nám prezradila J. Karľová z OZ Gaštanový koník, Snina. Tí, čo nás poznajú hneď tušia, že pri našej „tradícii schádzania“ nám to nestačilo. Museli sme si to vyskúšať. Ako? S pomocou našich seniorov si deti zo školy i škôlky pripravili a vychutnali vlastnoručne vyrobené pirohy z pohánkovej múky plnené lekvárom i zemiakmi.

Spestrením pre našich najmenších bolo stretnutie s ozajstným ujom maliarom p. Viktorom Šefčíkom, jeho paletou a veľkým štetcom. Ale ten „naj“ zážitok pre škôlkarských drobcov bolo spevácke vystúpenie na veľkom pódiu v doprovode akordeónu, ktorý sa rozozvučal v rukách Zuzky Hrehovej a vylúdil pieseň: A ja taká dzivočka.

Viesť deti, žiakov k účinnej a korektnej komunikácii, učiť ich vnímať a počúvať iných, dodávať energie, dobrú náladu a navodiť pocit, že učenie je aj zábavné o to všetko snažili postarať organizátori akcie: J. Partiková, M. Pohlová, M. Firková, zamestnanci denného stacionára Ďurčeková, Makarová, Macková, Labancová pod vedením M. Panocovej.

Veľké ďakujem však patrí seniorom denného stacionára, maliarovi Viktorovi Šefčíkovi z Košíc, MUDr. Biserke Kupčovej, dozorkonajúcim učiteľkám (Ficová, Kocanová, Krížová, Šimečková), hosťom z Únie žien i samotnému p. starostovi obce – V. Babičovi.

„Pôvodcovia akcie“ ďakujú všetkým a tešia sa na ďalšie priateľské stretnutie.

PaedDr. Jana Partiková

zástupkyňa školy

• Záložka spája školy

• Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knižnica Jiřího Mahena v Brne vyhlásili k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2018 pre žiakov základných i stredných škôl 9. ročník česko-slovenského projektu pod názvom ZÁLOŽKA SPÁJA ŠKOLY. Do tohto projektu sa 25.9.2018 prihlásila aj naša škola.

V týchto dňoch sa projekt naplno rozbehol. Žiaci  na hodinách výtvarnej výchovy , v školskej čitárni, v školskom klube, počas záujmových krúžkov, ale aj doma vyrábajú záložky. Záložky môžu byť vyrábané rôznymi technikami: kreslené, lepené, tvorené kolážami a iné.. Mnohí žiaci využívajú  svoju fantáziu, ale hlavne zážitky z prečítaných kníh. Z nádherných záložiek  sa budú tešiť žiaci niektorej zo základných škôl v Česku alebo na Slovensku. Keďže ide o výmennú akciu, ich práce potešia našich žiakov.