• Rušný piatok

• Na troch súťažiach sa v piatok 04.05.2018 zúčastnili žiaci ZŠ s MŠ Koškovce. V súťaži "Mladých záchranárov civilnej ochrany" obsadili v okresnom kole tretie miesto a postúpili na krajské kolo. Iná skupina žiakov obsadila v okresnom kole v súťaži poskytovania prvej pomoci tiež tretie miesto. Súbežne s nimi bojovali v Levoči na krajskom kole v basketbale aj ich spolužiaci. V konkurencii desiatich družstiev sa nestratili. V skupine porazili ZŠ Kežmarok, ZŠ Svidník i ZŠ Stará Ľubovňa. O víťazovi skupiny rozhodol zápas so ZŠ Sabinov, ktorý chlapci prehrali nešťastne o jediný bod. To rozhodlo o tom, že nešli hrať finále celého turnaja proti Popradu, ale "len" zápas o tretie miesto proti žiakom z Bardejova. Po druhej prehre odchádzali domov síce smutní, no s pocitom, že aj keď v nekompletnom zložení, urobili pre čo najlepší výsledok maximum. ZŠ s MŠ Koškovce aj touto cestou ďakuje Ing. Jozefovi Babjákovi za pomoc a spoluprácu pri reprezentácii našej školy v tomto krajskom kole. Na snímkach družstvá, ktoré v piatok reprezentovali školu.

• Krajské kolo v hádzanej žiakov

• Vo štvrtok 26.04.2018 sa v Levoči uskutočnilo krajské kolo v hádzanej žiakov. Okres Humenné reprezentovala ZŠ s MŠ Koškovce. Po očakávaných úvodných prehrách s hádzanármi Prešova a Levoče prišlo prekvapujúce víťazstvo 5:4 s Bardejovom, pričom sme vyhrávali už 5:1. Posledný zápas s Popradom, ktorý dovtedy trikrát prehral, už mal byť len potvrdením krásneho tretieho miesta. Opak bol však pravdou. Zápas chlapci nezvládli, svoje šance v ňom nepremenili, nestrelili ani gól a prehrali ho. O poradí na 3. - 5. mieste rozhodovalo nakoniec skóre a to sme mali najhoršie.

• Zápis do 1. ročníka

• Dňa 16.04.2018 sa v ZŠ s MŠ Koškovce otvorili po prvýkrát brány pre budúcich prvákov. Rodičov i detí nielen z Koškoviec , ale aj z okolitých dedín privítali vyučujúce 1.-4. ročníka. Po privítaní a bohatom kultúrnom programe začali budúci školáci plniť rôzne aktivity, ktoré si pre ne pripravili pani učiteľky. Aj keď niektoré deti začínali s obavami a možno aj strachom z neznámeho, po čase si na to ani nespomenuli a usilovne pracovali v skupinkách. Už teraz môžeme povedať, že naši budúci prváci sú veľmi šikovní. Všetci odchádzali domov s malým darčekom a úsmevom na perách. Aj touto cestou chceme poďakovať rodičom za prejavenú dôveru, že zverujú svoje deti práve nám.

Milí prváci, v septembri sa na vás určite tešíme.

Mgr. Janette Gondorová

• Krajské kolo geografickej olympiády

• Žiak Tomáš Hrin postúpil z geografickej olympiády okresného kola na krajské kolo. Okresné kolo v danej kategórii bolo tak náročné, že z iných okresov ani neboli úspešní žiaci. Dňa 12.4.2018 sa Tomáš zúčastnil krajského kola v Prešove a získal krásne úspešné 1. miesto. Tomáš z celého srdca blahoželáme...

• Milujem Slovensko

• Dňa 5. apríla sme spolu so žiakmi našej školy pripravili zábavné vedomostné popoludnie Milujem Slovensko. Boli tri súťažné družstvá ( biela, modrá, červená – podľa farby našej vlajky). Súťažili v piatich disciplínach a samozrejme aj po uhádnutí našich piesní žiaci si prilepšili body. Najzaujímavejšie pre žiakov bolo „grilovanie pani zástupkyne a pána riaditeľa“, ktorí to zvládli aj v časovom limite a bez použitia zakázaných slovíčok.

• Čo vieš o hviezdach

• V dňoch 20. – 22. marca 2018 sa konala vedomostná súťaž „Čo vieš o hviezdach“, pri ktorej žiaci dokazovali vedomosti z astronómie. Postup na krajské kolo si zaslúžili v II. kategórii žiaci z 8.A triedy Fabián Greš za úspešné 2. miesto a Liliana Ivančáková za úspešné 3. miesto. Aj v I. kategórii našu školu úspešne reprezentovali žiaci Dominik Kočan (4. miesto) a Maroš Balica (5. miesto), ktorí sa tento rok sa súťažou oboznamovali. Gratulujeme!