• Volejbalový turnaj učiteľov v Poľsku

• Druhý volejbalový turnaj za dva dni absolvovali učitelia ZŠ s MŠ Koškovce 14.04.2018. Tentokrát sa zúčastnili turnaja v Poľsku, v Bliznom, kde sa stretli aj so svojimi kolegami z partnerských škôl. Nakoniec obsadili druhé miesto, keď vo finále podľahli domácemu družstvu až v tajbrejku 30:28.

• Volejbalový turnaj učiteľov

• Učitelia zo škôl v Koškovciach, Topoľovke a Kamenici nad Cirochou sa pravidelne stretávajú na volejbalových turnajoch. Tentokrát sa turnaj uskutočnil 13.04.2018 v Topoľovke. Všetky zápasy sa odohrali v priateľskej, športovej a hlavne pohodovej atmosfére. Učitelia z Koškoviec oba svoje zápasy vyhrali a stali sa víťazmi turnaja, no to dnes naozaj dôležité nebolo. Všetci účastníci turnaja ukázali, že šport im nie je cudzí. Vedú k tomu i svojich žiakov, ktorí sú úspešní v rôznych športových súťažiach.

• Okresné kolo v basketbale žiakov

• Žiaci ZŠ s MŠ Koškovce sa po hádzanej stali 11.04.2018 víťazmi aj okresného kola v basketbale. Postupne porazili ZŠ s MŠ Kamenica nad Cirochou, ZŠ Dargovských hrdinov i ZŠ J. Švermu Humenné. Blahoželáme a držíme palce na krajskom kole.

• Víťazky okresných majstrovstiev v hádzanej

• Úspešne si 06.04.2018 počínali žiačky ZŠ s MŠ Koškovce v okresnom kole v hádzanej. Rovnako ako včera chlapci, aj dievčatá dnes nenašli premožiteľky. Tri zaslúžené víťazstvá dnes v Humennom znamenali zisk víťazného pohára a právo reprezentovať okres Humenné v krajskom kole. Dievčatá blahoželáme!

• Krajské kolo Dejepisnej olympiády

•

Dňa 22.3.2018 sa v Prešove uskutočnilo krajské kolo dejepisnej olympiády. Žiaci našej školy už tradične nechýbajú na krajskom kole, a aj v tomto školskom roku nás reprezentoval žiak 7.B triedy Tomáš Hrin, ktorý sa prebojoval  z druhého miesta  okresného kola.

Na „kraj“ sa spolu s pani učiteľkou Kuľhovou dôsledne pripravil. Musel zvládnuť neľahké témy -  dejepisné učivo 7. ročníka, regionálne dejiny stredovekého Humenného a dejiny Starovekého Grécka.

Tomáš nás reprezentoval excelentne. V konkurencii 26 žiakov z celého kraja obsadil 2. miesto, čím nadviazal na úspechy našich žiakov na olympiádach z minulých rokov a dokázal, že naším mladým nadšencom pre dejiny sa darí.

Gratulujeme a prajeme veľa ďalších historických aj osobných úspechov!

• Víťazi okresných majstrovstiev v hádzanej

• Štyri víťazstvá vybojovali 05.04.2018 žiaci ZŠ s MŠ Koškovce vo finálovej skupine okresných majstrovstiev v hádzanej. Nenašli premožiteľa ani v jednom zápase a zaslúžene obhájili minuloročné i predminuloročné prvenstvo. Postúpili tak na krajské kolo, ktoré sa uskutoční v Levoči. Konečné poradie: 1. miesto ZŠ s MŠ Koškovce, 2. miesto ZŠ s MŠ Kamenica nad Cirochou, 3. miesto ZŠ s MŠ Ohradzany, 4. miesto ZŠ J. Švermu Humenné a 5. miesto ZŠ Laborecká Humenné. Chlapci blahoželáme!

• Biblická súťaž v Humennom

• Katarína Mrízová, Bianka Demjanová a Natália Tomčíková – žiačky 2.A triedy sa 22. marca 2018 zúčastnili na protopresbyterskom kole Biblickej súťaže v Humennom. Na tejto súťaži museli zvládnuť okrem základných vedomostí z hodín náboženstva aj náročnejšie úlohy, na ktoré sa pripravovali čítaním Svätého písma. Po vyrovnanom súťažení skončili na peknom 2. mieste. K prvenstvu im chýbal iba maličký krôčik. Poďakovanie patrí nielen dievčatám za ich usilovnosť, ale aj rodičom, ktorí im pomáhali s prípravou.

Mgr. Alena Voroňáková

• Je milou, zmysluplnou a užitočnou tradíciou medzi našimi žiakmi – záchrana žiab počas migrácie v období ich rozmnožovania. Tieto obojživelníky sú počas migrácie ohrozované cestnou premávkou a tak je pre ne naklásť vajíčka veľký problém. Naši žiaci sa už niekoľko rokov zúčastňujú akcie, ktorú verejnosť pozná pod názvom „ŽABIE TAXI“. V lokalite Brestovských rybníkov sa vo štvrtok 5. apríla pod dohľadom Ing. Anny Mackovej žiaci ZŠ s MŠ Koškovce spolu s učiteľkami opäť zúčastnili tejto populárnej akcie. Ing. Macková a jej spolupracovníci z CHKO Východné Karpaty zabezpečili inštalovanie fólií, ktoré bránia žabám prejsť cez cestu. Žiaci zbierali žabky do vedier a následne ich vypúšťali do rybníkov. Pred samotným zberom boli žiaci informovaní o vývinovom cykle obojživelníkov, rozdieloch medzi samcom a samičkou a ich význame v prírode. Všetci si nazbierané žabky počítali a v závere sa tešili krásnemu číslu – takmer 3 000 zachránených obojživelníkov. Pri odchode domov všetkých hrial na duši dobrý pocit, že sme opäť prispeli k záchrane týchto živých tvorov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou našej fauny.

MVDr. Jana Kakutová